تبلیغات
برترین وبلاگ شیمی ایران - بخوانید
پنجشنبه 12 دی 1387

بخوانید

   نوشته شده توسط: مندلیف    

توسعه فناوری خودروهای هیدروژنی

شركت خودروسازی هوندای ژاپن روز پنج شنبه اعلام كرد: با گروه خودروسازی جنرال موتورز و شركت «بی ام و» در خصوص توسعه فناوری برای خودروهای باطری سوختی و خودروهای هیدروژنی همكاری می كند.
سخنگوی این شركت با انتشار بیانیه ای گفت: بخشی از این همكاری مشترك، استاندارد ساختن دو سیستم موجود برای ساخت مخزن های هیدروژن مایع است.
اوشیما افزود: این صرفاً بخشی از تحقیقات جامع ما در خصوص سیستم فراهم ساختن هیدروژن است.
این حركت شركت هوندا و دو شركت جنرال موتورز آمریكا و شركت «بی ام و» آلمان ضمن وجود نگرش موجود میان خودروسازان معتبر جهانی به خودروهای هیدروژنی به عنوان نسل آینده خودرو، می تواند انگیزه را برای سایر شركت های خودروسازی در این زمینه فراهم سازد.
در باطری سوختی از طریق واكنشی كه میان هیدروژن و اكسیژن صورت می گیرد الكتریسیته تولید می شود بدون آن كه سبب ایجاد گاز اكسید كربن كه عاملی مهم در گرمایش جهان است، شود.
باطری سوختی را می توان برای حركت خودروها و نیز برای رایانه های شخصی، تلفن های همراه و روشنایی منازل مورد استفاده قرار داد.
اما توسعه باطری سوختی نیازمند دانش بالا و نیز اختصاص منابع مالی زیاد است، زیرا فن آوریهای جدید بایستی برای ذخیره هیدروژن در رسیدن به تولید مؤثر برق توسعه یابند.
یكی از مشكلات كنونی در ساخت این گونه باطری ها، ذخیره كردن كافی و بی خطر هیدروژن در داخل آنهاست.


همشهری آنلاین